Výsledky přehlídky Hobblík 2008 a Jarní divadelní festival 2008

V rámci divadelních přehlídek HOBBLÍK 2008 a Jarní divadelní festival 2008 v Hodoníně jsme vystoupili s oběma aktuálně uváděnými představeními detektivkou Do hrobky tanečním krokem a pohádkou Havrane z kamene. Po uvedení obou her si náš soubor vyslechl kritické poznámky od odborné poroty, které ač ne zcela příjemné, bezesporu vystihly slabé stránky obou her. I tak jsme ovšem čekali kritiku mnohem ostřejší vzhledem k tomu, že jako účastníci podobné "soutěže" jsme úplní zelenáči. Přesto našla porota mezi našimi členy i talenty a co ji uchvátilo, bylo naše nadšení, které z obou představení doslova čiší. Poradili nám, jak ještě vylepši scénu, kostýmy, či jak zatraktivnit oba příběhy divákovi.

Konkurence letošních přehlídek byla obrovská co do kvality i počtu přihlášených souborů. Oproti loňskému ročníku se například na Hobblíku prezentovalo jednou tolik amatérských představení. Jako absolutní nováčky nás proto porota velmi mile překvapila udělením diplomů našim hlavním protagonistům. Po shlédnutí několika konkurenčních her byla naše radost z pozdějších ocenění o to větší. Atmosféra přehlídky nás zcela pohltila. Podařilo se nám navázat důležité kontakty s lidmi, kteří by našemu souboru mohli do budoucna pomoci, ať už s organizační stránkou, či tou nejvíce viditelnou stránkou hereckou.

A teď diplomy:

Lukáši Podluckému za ztvárnění role Vernona Prewitta v inscenaci Do hrobky tanečním krokem (Krajská přehlídka činoherního a hudebního divadla HOBBLÍK 2008) a Kateřině Jakubekové za herecký výkon v inscenaci Havrane z kamene (Krajská přehlídka experimentujícího divadla Jarní divadelní festival 2008)

Obrovský dík patří Lumíru Reichmannovi, kterého porota ocenila za hudební aranžmá inscenace Havrane z kamene.Přehlídka činoherních a hudebních divadel HOBBLÍK 2008 v Hodoníně

"Do hrobky tanečním krokem"
2.3.08 v 17.00


Přehlídka experimentujících divadel JARNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL 2008 v Hodoníně

"Havrane z kamene"
2.3.08 v 20.30 hod


V rámci Přehlídky HOBBLÍK, MUMRAJ a JAR účast na Semináři
k organizování amatérských divadel
sobota 8.3.08